Laimingi vaikai su sveikais dantimis

Laimingi vaikai su sveikais dantimis
sveiki dantys

2015 m. rugpjūčio 19 d., trečiadienis

Kaip išsaugoti sveikus vaiko dantis visam gyvenimui



Jūsų vaikas gali užaugti turėdamas sveikus dantis, jei nuo pat pradžių pradėsite tinkamai jais rūpintis. Jūsų pastangos padės išvengti dantų ėduonies bei apdovanos jūsų vaiką sveika šypsena.


No. 1. Pirmas vizitas


Sulaukus pirmo gimtadienio vertėtų apsilankyti pas odontologą. Ankstyvas rūpestis vaiko dantimis sutaupo pinigus dantų gydymui ateityje.


No. 2. Mokinkite savo vaiką gerų įpročių

Dantų valymas yra svarbiausias burnos priežiūros įprotis.  Kol išdygs pirmas dantukas, valykite kūdikiui dantenas su minkštu medžiagos gabalėliu.

Kai išdygsta kūdikiui dantys, jų valymui naudokite minkštą šepetėlį ir vaikišką dantų pasta su fluoru.
Kai tik išdygsta du dantys greta, pradėkite valyti su dantų siūlu tarpdančiu. Pasiklauskite savo odontologo ar burnos higienisto, kaip tai daryti.

Valykite dantis ir tarpdančius prieš vaikui užmiegant. Po dantų valymo iki ryto nebeduokite vaikui jokių užkandžių ar gėrimų, išskyrus vandenį.

No. 3. Išvenkite “buteliuko” ėduonies

Niekad nemigdykite kūdikio ar vaiko su sulčių, pieno ar pieno mišinio buteliuku. Angliavandenių turintys gėrimai yra agresyvūs danties emaliui ir gali jį pažeisti.
Jei vaikas norės atsigerti, įpilkite vandens.



No. 4. Sumažinkite sulčių kiekį
Daugelis tėvų mano, kad sultys yra sveikas gėrimas, tačiau jos gali tampti dantų ėduonies priežastimi.
Sumažinkite 100% sulčių suvartojimą iki120 ml per dieną. Turinčius angliavandenių gėrimus duokite vaikamss tik kartu su maistu.


No. 5. Kontroliuokite neišsiliejančio buteliuko naudojimą

Neišsiliejantis puodukas padeda vaikui pereiti nuo buteliuko prie stiklinės. Užtikrinkite, kad kūdikis nenaudos neišsiliejančio buteliuko visą dieną. Taip pat kontroliuokite buteliuko turinį. Angliavandenių turintys gėrimai sukelia dantų emalio pažeidimus.

No. 6. Atpratinkite nuo čiulptuko iki 2-3 metų

Galima surasti daug pasiteisinimų, kodėl čiulptukas naudingas, bet žiūrint iš ilgalaikių perspektyvų, čiulptukas gali būti žalingas besiformuojančiam sąkandžiui. Todėl jei jūsų trimetinukas vis dar naudoja čiulptuką, pasikonsultuokite su gydytoju.


No. 7. Venkite pasaldintų vaistų formų

Dažnai vaikiškos vaistų formos savo sudėtyje turi cukraus. Jei vaisto konsistencija klampi, jis turi polinkį prilipti prie dantų ir todėl didėja emalio pažeidimo rizika. Todėl dažnai lėtinėmis ligomis sergantys vaikai turi didesnę dantų ėduonies riziką. Kai tik įmanoma, prašykite gydytojo vaikui vaistų be cukraus.
Kai vaikas vartoja kai kuriuos medikamentus, gali padidėti burnos ertmės infekcijos rizika, todėl pasikalbėkite su savo gydytoju, gal būt dantis vaikui reikės valyti dažniau nei du kart per dieną.

No. 8. Tvirtai laikykitės dantų valymo rėžimo

Jūs turite tvirtai laikytis dantų valymo rėžimo, net jei jūsų vaikas pries tai protestuos. Jūsų vaikas turi suprasti, kad tai neišvengiama procedūra ir jis tiesiog neturi kito pasirinkimo.

Keletas patarimų, padėsiančių vaikų dantų valymą paversti rutina.

Būkite kantrūs.  Patys vaikai su suaugusio pagalba gali pradėti valyti dantis nuo 2-3 metų amžiaus. Bet vieni jie to negali daryti iki 6 metų. Ir tik nuo 10 metų jie yra pajėgūs taisyklingai valyti tarpdančius su dantų siūlu.

Nelaukite su dantų valymu vėlyvo vakaro. Kai jūsų vaikas labia pavargęs, jis neturės labia daug entuziasmo dantų ir tarpdančių valymui. Taigi valykite  dantis prieš pradėdami ruošti miegoti.

Leiskite vaikui išsirinkti dantų pastą. Vaikams nuo 5 metų leiskite paties pasirinkti dantų pastos skonį ar pakuotę, žinoma, iš jo amžiui tinkamų dantų pastų.


Motyvuokite.  Jauniesniems vaikams po dantų valymo apdovanojimas gali būti mažas lipdukas, pavyzdžiui, auksinė žvaigšdutė dantų valymo pasiekimo lentelėje arba suorganizuokite visos šeimos dantų valymą kartu. Suaugusių elgesys bus puikus pavyzdys vaikams.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą