Laimingi vaikai su sveikais dantimis

Laimingi vaikai su sveikais dantimis
sveiki dantys

2015 m. rugsėjo 30 d., trečiadienis

9 mitai apie vaikų dantis



Pieniniai dantys nėra svarbūs, nes jie vis tiek iškris.

Visi 20 pieninių dantų tikrai iškris, tačiau jei jums rūpi, kad jūsų vaiko  32 nuolatiniai dantys būtų sveiki, tinkamai prižiūrėti reikia jau ir pieninius dantis. Nors jie iškris, tačiau pieniniai dantys atlieka svarbias funkcijas vaiko burnoje. Jei pieninio danties ėduonis negydomas, didžiulė tikimybė, kad nuolatinis dantis bus taip pat pažeistas ėduonies. Taip pat vaikui dėl ėduonies anksčiau laiko netekus pieninio danties didėja sąkandžio patalogijos tikimybė. Be to, mokslu pagrįstais tyrimais įrodyta, kad ėduonį sukeliančios bakterijos pasklinda po visą kūną ir ateityje gali sukelti bendrų organizmo negalavimų.

             Mano vaiko dantys “minkšti”, todėl jis turi polinkį ėduoniui.

Tiesą pasakius, dantų emalis yra kiečiausia medžiaga žmogaus kūne, todėl “minkštų” dantų nebūna. Skylutės dantyje atsiranda dėl bakterijų poveikio, o iš skylučių išvalyti bakterijas būna sunku, todėl kariozinė ertmė tik didėja ir sukelia daug nepatogumų.

                                             Mano vaikas pats moka išsivalyti dantis

Nesvarbu, koks talentingas ir savarankiškas jūsų vaikas bebūtų, pats išsivalyti jis negali savo dantų iki 6-7 metų dėl nepakankamos smulkiosios motorikos. Ryškiausias signalas, kad vaikas jau pajėgus pats valytis, yra rašytinių raidžių rašymas. Iki to laiko, vaikų dantų valymas- tėvų atsakomybė.

                Mano vaikui dar nelaikas pas odontolologą, jis juk turi tik 2 dantis.

Rūpintis vaiko burnos higiena reikia net tada, kai nėra nė vieno danties, todėl apsilankymas po pirmo gimtadienio pas odontologą labai svarbus. Odontologas jums patars, kaip tinkamai valyti dantukus. Teisingai suformuoti higienos įgūdžiai- puiki dovana jūsų vaikui visam gyvenimui.

                                Mano vaikas negeria vandens.

Tėvai linkę “pagardinti” vandenį ar duoti natūralių sulčių, tačiau visi gėrimai su cukrumi yra pavojingi jūsų vaiko dantims, nes cukrus yra bakterijų, sukeliančių ėduonį, maistas. Vaikas turėtų išgerti valgydamas  ne daugiau nei vieną stiklinę saldinto gėrimo per dieną. Troškuliui malšinti įpratinkite vaiką gerti gryną vandenį.


                               Mano vaikas užmiega tik su buteliuku.

Toks įprotis baigiasi “buteliuko” ėduonimi, kai didžioji dauguma jūsų vaiko dantų yra pažeisti ėduonies. Gėrimai su cukrumi yra žalingi jūsų vaiko dantims, tačiau ilgas kontaktas su cukrumi yra pražūtingas. Jei tikrai nenorite leisti vaikui užmigti be buteliuko, tai pripildykite jį vandens, bet jokio kito gėrimo!

               Vaikui tarpdančių nereikia valyti, kol neišdygsta nuolatiniai dantys.

Kai tik išdygsta vienas šalia kito dantys, tada pradėkite valyti tarpdančius, nes valant šepetėiu apie  40% paviršiaus lieka nepaliesta.

                 Piršto čiulpimas nekenkia vaiko dantims

Iki trejų metų reikia šio įpročio atsikratyti, nes piršto čiulpimas gali pakeisti vaiko dantų padėtį ir pradėti formuoti netaisyklingą sąkandį.


                                  Mano vaiko polinkis dantų ėduoniui yra paveldėtas

Tėvai dažnai pasiteisina genetika, bet iš tikrųjų didžioji dauguma ėduonies atvejų gali būti išvengti teisingai rūpinantis dantimis.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą